Dental Esthetic Europe İstanbul

Çapraşık Diş Düzeltme

Diş düzeltme, çoğunlukla genetik ve parmak emme alışkanlığı gibi sebeplerden kaynaklanabilir. Ortodonti, her yaşta yapılabilir ancak uzun tedavi süreci ve diş tellerinden kaynaklı kaygılar sebebi ile insanları diş düzeltme tedavisinden uzaklaştırıyor.

Diş düzeltme tedavisi, seramik diş telleri, metal braketli diş telleri, lingual görünmez dişlerin iç yüzeylerine yerleştirilen dil braketleriyle ve telsiz şeffaf aligner tedavisi olan invisalign yöntemi ile gerçekleştirilebilir.

Diş teli ve braket kullanılmadan yapılan tedaviye Invisalign (telsiz diş düzeltme) yöntemi adı veriliyor. Telsiz Invasilign yönteminde, diş teli ve braket yerine kullanılan ergonomik, dişlere takılan, çıkarılabilir, ağızda belirgin olarak gözükmeyen bir seri şeffaf plaklarla, dişlerin düzeltilebilmesini sağlayan bir sistemdir. Şeffaf diş düzelticiler tüm süt dişleri düşüp yerine daimi dişlerin geldiği 12 yaşından itibaren uygulanabilir. Invisalign, Diş düzeltme tedavileri arasında estetik görünümü ile oldukça talep görmektedir.

Bu tedavi; kişiye özel, diş yapısına uygun şekilde 3 boyutlu bilgisayarlı sistemler yardımı ile birebir modelleme yapılarak uygulanmaktadır. Yapılan özel plaklar 2 haftada bir yenisi ile değiştirilir. Bu durum 6 hafta kadar sürmektedir. Kişiye göre bu süreçtede degişiklik olmaktadır.

Telsiz diş düzeltme yönteminin, diğer ortodonti fiyatlarına göre özel yapım olmasından dolayı fiyat farklılığıda bulunmaktadır.

Ortodonti Diş teli çeşitleri

Ortodonti Diş teli çeşitleri

Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti

Ortodonti Diş Teli Tedavisi

Ortodonti Diş Teli Tedavisi

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.